Zestaw do bram skrzydłowych 770N/B 868MHz FAAC centrala E045

(0) Opinie
Kod produktu: 08558
Magazyn zewnętrzny
Gwarancja: 24 miesiące
7 281,60 zł
Brutto

5 920,00 zł netto exc. TAX

FAAC

Opis produktu

W skład zestawu wchodzą

 • Siłownik elektromechaniczny 770N 230V, 2 szt.
 • Obudowa podziemna z zamkiem patentowym dla napędu 770N, 2 szt.
 • Centrala sterująca E045, 1 szt.
 • Obudowa do centrali sterującej - model E, 1 szt.
 • Moduł odbiornika XF 868MHz, 2-kanałowy, 1 szt.
 • Pilot 4-przyciskowy XT4 868 SLH LR biały, 3 szt.
 • Fotokomórka XP 20B D 24V o zasięgu 20m, 1 kpl.

Siłownik elektromechaniczny 770N 230V

Podziemny napęd elektromechaniczny 770N do bram skrzydłowych do użytku przydomowego dla skrzydła o długości do 2.5 m i maks. ciężarze 500 kg.

Uniwersalność zastosowań

Napęd podziemny FAAC 770N to nowy sposób otwierania i zamykania bram skrzydłowych o długości jednego skrzydła do 2,5 m. Jest on montowany w podłożu i dlatego jest zupełnie niewidoczny w czasie pracy. Polecany jest szczególnie do bram ozdobnych (np. kutych), ponieważ nie zmienia walorów estetycznych bramy.

Żywotność

FAAC 770N to napęd elektromechaniczny, który jest projektowany razem z obudową podziemną chroniącą siłownik przed czynnikami atmosferycznymi i ułatwiającą jego montaż. Obudowa ta jest pokryta specjalną powłoką antykorozyjną i posiada otwory odprowadzające wodę do kanałów odwadniających lub kanalizacji. Sam siłownik napędu 770N jest wykonany w klasie zabezpieczeniowej IP67.

Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe zapewnia moduł elektroniczny instalowany w centrali sterującej 455 D i E 045, który bezpośrednio kontroluje siłę pracy napędu. W przypadku awarii otwieranie ręczne jest zapewnione dzięki mechanizmowi odblokowującemu z kluczem indywidualnym.

Specyfikacja

Zasilanie 230 V, 50 (60) Hz
Silnik elektryczny jednofazowy, dwukierunkowy
Zabezpieczenie termiczne 140°C
Prędkość obrotowa silnika 1450 obr./min.
Pobór mocy 380 W
Pobór prądu 1,7 A
Moment obrotowy 0÷330 Nm
Prędkość kątowa 6°/s
Zakres temperatur pracy -20°C +55°C
Maks. kąt otwarcia skrzydła 110° (140° ze specjalnym zestawem)
Zwolnienie zastosowanie różnych dźwigni
Stopień ochrony IP 67

Obudowa podziemna z zamkiem patentowym dla napędu 770N

Centrala sterująca E045

Centrala sterująca FAAC model E045 do bram dwuskrzydłowych została zaprojektowana jako następca dobrze znanej z bezawaryjności i funkcjonalności centralki FAAC 452MPS, którą docelowo zastąpi (452MPS nie jest już produkowana). Centrala może sterować zarówno bramą jedno jak i dwuskrzydłową na zawiasach (nie nadaje się do bram przesuwanych) i obsługuje siłowniki elektromechaniczne/elektrohydrauliczne o maksymalnej mocy do 400W.

BUS-2EASY

Producent zastosował w tej centrali system BUS-2EASY czyli podłączanie akcesoriów cyfrowych za pomocą dwóch przewodów. Chodzi tutaj głównie o podłączenie fotokomórek. O ile podłączenie jednego kompletu raczej nie stanowiło problemu to teraz można zastosować nawet 15, przy czym max. 7 par to fotokomórki reagujące w fazie zamykania, max. 6 par w fazie otwierania oraz dwie pary działające zarówno przy otwieraniu jak i zamykaniu. Ostatnia para jaką można zdefiniować to impuls otwierający. Wszystkie te elementy łączone są równolegle dzięki czemu okablowanie nawet skomplikowanego na pozór systemu zabezpieczeń opiera się jedynie na dwóch przewodach. Aby jednak korzystać z tego udogodnienia niezbędne stanie się stosowanie fotokomórek FAAC XP 15B, które są jednak znacznie tańsze niż klasyczne fotokomórki stosowane obecnie.

Koder BUS-2EASY

Kolejną nowością jest wprowadzenie do centrali możliwości obsługi KODERA bramy precyzyjnie ustalającego pozycję skrzydła i kontrolującego ruch. Koder jest opcjonalny, lecz jego zastosowanie będzie miało dodatkowe atuty bezpiecznego użytkowania bramy. Kodery (po jednym na każdym skrzydle bramy) będzie się podłączało również 2-przewodowo tak jak w przypadku fotokomórek.

Centrala nie posiada wejścia na klasyczne fotokomórki. Niemniej producent przewidział możliwość ich zastosowania po podłączeniu dokupowanego oddzielnie interfejsu G-WAY - wówczas można podłączyć klasyczne fotokomórki, np. FAAC SAFEBEAM.

Na płycie znajduje się złącze USB dzięki któremu serwis może wgrać nowe oprogramowanie mikroprocesora bądź zrobić kopię ustawień płyty. Ma to głębsze znaczenie przy systemach wykorzystanych dla większej liczby użytkowników przy zastosowaniu radioodbiornika typu XF - jego pamięć jest wówczas zapisywana w układach EEPROM centrali E045 i możliwe jest wykonanie kopii wszystkich zapamiętanych pilotów.

Tryby pracy

W przypadku E045 producent przewidział kilka trybów pracy centralki w zależności od oczekiwań klienta, ich opis znajduje się w dokumentacji, lecz główne funkcje wynikające z nich to tryb pracy krok-po-kroku (czyli bez automatycznego zamykania), tryb pracy z automatycznym zamknięciem po określonym czasie, tryb pracy z natychmiastowym automatycznym zamknięciem po wykryciu przejazdu bądź przejścia przez bramę.

Programowanie

Centrala jest w pełni elektroniczna, ale producent pokazał wcześniej, że w jego przypadku nie stanowi to problemu. Elektronika programowana jest za pomocą trzech przycisków oraz wyświetlacza. W porównaniu do starszych central jest tutaj więcej parametrów, na które użytkownik może mieć wpływ. Najważniejsze z nich to niezależna i precyzyjna regulacja siły siłowników (każdego z osobna), regulacja długości zadziałania spowolnienia na krańcach ruchu (również niezależna) czy regulacja czasu automatycznego zamykania. To tylko niektóre z parametrów, które w prosty sposób można zmienić.

Sterowanie radiowe

Centrala współpracuje z odbiornikami radiowymi modułowymi typu XF 433 i 868MHz (podłączenie 3-pin). Na płycie zabrakło starszego złącza 5-PINowego przez co nie można zastosować odbiorników wtykalnych 5-cio pinowych. Jeśli chcesz zastosować inny system radiowy (np. FIX) należy dokupić odbiornik uniwersalny.

Mimo, że jest to nowoczesna centrala, sprawia wrażenie solidnie wykonanej, a przy tym prostej w instalacji i konfiguracji. Zapewnia ona wiele funkcji i ustawień niedostępnych w centralkach firm konkurencyjnych. Oceniamy ją jako krok w dobrym kierunku w rozwoju automatyki do bram. Wierzymy, że FAAC zadbał o odpowiednie testy urządzenia i że za kilka lat stanie się ona równie legendarna co model, który aktualnie zastępuje na rynku (452MPS).

Obudowa do centrali sterującej - model E

Obudowa przeznaczona do każdej centrali sterującej.

Cechy produktu

 • Stopień ochrony IP 55
 • Do mocowania na murze lub wpuszczana
 • Przystosowana do montażu prowadnicy DIN
 • Gniazdo do montażu bezpiecznika
 • Przystosowana do montażu wyłącznika zamka drzwi
 • Pokrywa mocowana wkrętami samogwintującymi
 • Gniazdo wspierające kondensatora
 • Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 204 x 265 x 85 (mm)

Moduł odbiornika XF 868MHz, 2-kanałowy

2-kanałowy moduł radiowy Faac XF 868 do zastosowania wyłącznie z nowymi centralami Faac posiadającymi wbudowany decoder OMNIDEC.

Specyfikacja

Odbiornik superheterodyna z wbudowaną anteną
Liczba kanałów 2
Częstotliwość 868,35 MHz ± 200KHz
Zasilanie 24 Vdc (z centrali sterującej)
Podłączenie szybkozłącze
Pamięć 250 pilotów w sumie na 2 kanały

Pilot 4-przyciskowy XT4 868 SLH LR biały

Pilot 4-przyciskowy XT4 868 SLH LR biały, z kodem dynamicznie zmiennym.

Baterie oraz instrukcja w komplecie.

SLH = SELF LEARNING HOPPING

Kod ulega zmianie przy każdorazowym użyciu nadajnika. Algorytm rozpoznaje i potwierdza sygnał tylko z nadajników zakodowanych przez odbiornik. Zalety: klonowanie praktycznie niemożliwe. Zakodowane nadajniki można replikować nawet zdalnie z odbiornika za pomocą opatentowanego przez FAAC systemu zapamiętywania SELF LEARNING (z nadajnika na nadajnik) poprzez wybranie odpowiedniej kombinacji przycisków.

LR = LONG RANGE (daleki zasięg)

Nadajniki mogą pokryć odległość niemal dwukrotnie większą od rzeczywistej dzięki dodatkowej opatentowanej przez FAAC funkcjonalności zwiększającej ich wydajność, każde naciśnięcie przycisków nadajnika SLH LONG RANGE uruchamia rozpoznawanie otoczenia w czasie rzeczywistym, (położenie dłoni, obecność szumu elektrycznego, itp.) oraz automatycznie rekonfiguruje elektronikę maksymalizując moc sygnału. W pełni kompatybilne z poprzednią wersją SLH.

Specyfikacja

Liczba kanałów 4
Częstotliwość 868 MHz
Kod zmienny
Typ baterii 2x CR2032
Wymiary (wys./szer./gr.) 63x40x10 mm

Fotokomórka XP 20B D 24V o zasięgu 20m

Nowe regulowane fotokomórki XP 20B D składają się z nadajnika i odbiornika działającego w oparciu o modulowane pasmo promieni podczerwonych o zasięgu do 20m. Załamanie wiązki promieni powoduje zmianę trybu działania odbiornika.

XP 20B D posiada układ z BUS-ową SZYNĄ zasilającą - tylko dwa przewody bez polaryzacji. Możliwość zainstalowania do 16 par fotokomórek w jednym układzie i ochrona przed zakłóceniami emitowanymi przez zewnętrzne źródła światła (na przykład reflektory czołowe pojazdów).

Prostota i wszechstronność instalacji

Nowe fotokomórki, umożliwiające zarówno montaż naścienny jak i na wsporniku, oferują możliwość mechanicznej regulacji poziomego kąta widzenia o 180° (od - 90° do +90°) oraz zostały wyposażone w funkcję pionowej, optycznej samoregulacji, szczególnie przydatną w przypadku, gdy monitorowany teren nie jest obszarem w całości płaskim.

Doskonałe w każdych warunkach architektonicznych

Niezwykle kompaktowe wymiary: 41x130x42 mm. Możliwość wprowadzenia kabla zarówno do części tylnej, jak i dolnej obudowy (16 mm) oraz montowania na wsporniku.

Wyjątkowa ochrona

Blokada mocowania obudowy zapobiega ryzyku demontażu lub nieprawidłowego zamocowania fotokomórki, co z kolei gwarantuje dotrzymanie wymogów klasy ochrony IP54.

Dokładna i niezawodna regulacja

Fotokomórkę umieszczono na płozie podporowej wyposażonej w najwyższej klasy soczewki stworzone z myślą o optymalizacji wydajności wiązki promieni padającej pod różnymi kątami. Płozę podporową blokuje się w wybranym położeniu za pomocą umożliwiającej szybki montaż blokady (w razie konieczności, można ją zdemontować za pomocą śrubokręta).

Specyfikacja

Zasilanie Przez SZYNĘ BUS-ową 2easy, dwa przewody 24V bez polaryzacji
Zasięg nominalny 20 m
Typ instalacji Montaż naścienny
Wymiary 41x130x42 mm
Poziomy kąt regulacji -90° +90°
Kąt samoregulacji ±7° (20m) ±13.5° (5m)
Czas wykrywania przeszkody 20 ms
Pobór prądu Rx (10mA) + Tx (10mA)
Klasa ochrony IP54
Maksymalna wydajność styku -
Temperatura robocza -20°C ÷ +55°C
Uwagi Możliwość zainstalowania do 16 par fotokomórek w jednym układzie

Zadaj pytanie

Brakuje ceny produktu? Chciałbyś uzyskać więcej informacji? Napisz do nas, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Opinie klientów o produkcie

chat Opinie (0)